Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

MEDIACJA CZĘŚCIĄ KULTURY ZARZĄDZANIA ORGANIZACJĄ

    Żyjemy w środowisku VUCA, od osób zarządzających wymaga się zwinności w podejmowaniu decyzji, szybkiego reagowania na zmiany, pojawiające się obawy oraz konflikty.

    Coraz częściej przedsiębiorcy określając misję i wartości firmy mówią o zarządzaniu opartym na kulturze dialogu i otwartej komunikacji. Dziś manager to lider, który potrafi zarządzać tworząc bezpieczne i ufne środowisko, w którym może rozkwitać otwarta komunikacja, współpraca i kreatywność. Tego oczekują od swoich pracodawców, osób zarządzających pracownicy. Jednak tam gdzie są ludzie pojawiają się konflikty.

    Konflikt jest wpisany w nasze DNA, czy tego chcemy, czy nie. Jest tylko kwestią czasu kiedy się wydarzy, bo to, że się wydarzy jest pewne. Pytanie tylko, co my z nim zrobimy? Czy będzie destrukcyjny, czy twórczy?

    Nikt nie lubi mówić o konfliktach, czy sporach w organizacjach. Wszyscy chcemy być postrzegani jako ci bezkonfliktowi. Dlatego umiejętność zarządzania konfliktami w środowisku pracy jest bardzo ważna. Osobom zarządzającym w firmach bardzo zależy na tworzeniu bezpiecznego środowiska pracy opartego na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu, współpracy i kreatywności.

    Dla wielu organizacji ważne są wartości takie jak współpraca, umiejętność słuchania, otwarta komunikacja, zrównoważony rozwój i dla nich mediacja staje się naturalnym wyborem, który je odzwierciedla. Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie mediacji do kultury zarządzania swoim biznesem.

DLACZEGO TO ROBIĄ?

    Mediacja promuje kulturę współpracy i zrozumienia, a nie rywalizacji i antagonizmów. To wpływa pozytywnie na atmosferę w miejscu pracy. Ułatwia znalezienie rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb i sytuacji. Wzmacnia relacje między członkami zespołu. Dzięki uwzględnianiu potrzeb obu stron zespoły mogą skupić się na wspólnym celu, a nie na pogłębianiu różnic.

    Poufność i prywatność mediacji wpływa na pozytywny wizerunek organizacji, firmy unikają negatywnego rozgłosu na zewnątrz związanego z konfliktami wewnętrznymi.

    Mediacja ma wpływ na rozwój umiejętności komunikacyjnych wśród pracowników, ponieważ uczy umiejętności aktywnego słuchania, wyrażania swoich potrzeb w sposób jasny i uporządkowany.

    Wprowadzenie mediacji do kultury zarządzania wymaga zmian w procedurach i regulaminach firmy, a także szkolenia zarządu i pracowników w tej dziedzinie. Jednak potencjalne korzyści dla kultury organizacyjnej i efektywności pracy są znaczące.

CO ZYSKUJE FIRMA?

    Zaangażowanie i lojalność pracowników.

    Rozwiązany konflikt - zyskany czas i pieniądze na rozwój firmy i zespołu.

    Trwałość zespołu i wzmocnienie relacji między jego członkami.

    Wizerunek pracodawcy otwartego na dialog i potrafiącego rozwiązywać sytuacje trudne.

    A jak to wygląda w waszych organizacjach? Daj znać w komentarzu😊Polub! Udostępnij!

    A jeśli chcesz wiedzieć jak zaimplementować mediację w kulturę zarządzania w twojej firmie odezwij się z przyjemnością pomogę.



POLITYKA PRYWATNOŚCI | Projekt i wykonanie EMKA-design.pl