Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

MEDIACJA CZĘŚCIĄ KULTURY ZARZĄDZANIA ORGANIZACJĄ

        Żyjemy w środowisku VUCA, od osób zarządzających wymaga się zwinności w podejmowaniu decyzji, szybkiego reagowania na zmiany, pojawiające się obawy oraz konflikty.
Coraz częściej przedsiębiorcy określając misję i wartości firmy mówią o zarządzaniu opartym na kulturze dialogu i otwartej komunikacji. Dziś manager to lider, który potrafi zarządzać tworząc bezpieczne i ufne środowisko, w którym może rozkwitać otwarta komunikacja, współpraca i kreatywność. Tego oczekują od swoich pracodawców, osób zarządzających pracownicy. Jednak tam gdzie są ludzie pojawiają się konflikty.

 


Czy w mediacji jest przestrzeń na ustalenie kontaktów rodziców z dziećmi w kontekście wyjazdów zagranicznych?

        Ustalanie kontaktów rodziców z dziećmi w kontekście wyjazdów zagranicznych może być uregulowane w ugodzie mediacyjnej w przypadku sporów rodzinnych, takich jak rozwód, separacja lub inne kwestie dotyczące opieki nad dziećmi. Ugoda mediacyjna to pisemne porozumienie osiągnięte w drodze mediacji, w którym strony zobowiązują się do określonych działań lub regulacji w celu rozwiązania swojego sporu.

 


Po co mi mediacja?

        Rozmowa w obecności mediatora pomaga w dojściu do rozwiązania konfliktu. Jak partnerzy wzajemnie się usłyszą, to łatwiej jest im rozmawiać o ważnych dla nich sprawach, a porozumienie jest szyte na miarę ich potrzeb i wzajemnie akceptowalne.
        Tu wszyscy są wygrani.

 


Jak przygotować się do mediacji rodzinnej?

Podejmując decyzję o rozwodzie musisz zastanowić się nie tylko nad tym jak będzie wyglądało Twoje życie, ale również Twoich dzieci.
Inspiracją do napisania tego tekstu było pytanie zadane mi przez innego mediatora „Jak się przygotować do mediacji rodzinnej? Na co zwrócić uwagę ? Skoro takie pytanie zadaje mediator poproszony przez potencjalnego uczestnika mediacji o odpowiedź to dla mnie oznacza tylko jedno – taka wiedza jest potrzebna 😊

 

O MNIEPoznajmy się, jestem Katarzyna Radziejewska. W dniu, w którym przeprowadziłam pierwszą mediację zrozumiałam jak wiele zależy od nas samych. Czy chcemy brać odpowiedzialność za nasze decyzje czy wolimy aby ktoś zrobił to za nas. Mediacja jest szansą na dobrą rozmowę, zachowanie relacji, zakończenie relacji z szacunkiem, wzajemne usłyszenie siebie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI | Projekt i wykonanie EMKA-design.pl